Close

Jak změřit ruku pro výběr rukavic Roeckl?

Jezdecké rukavice jsou žádaným doplňkem v jezdeckém sportu. Jezdíme s nimi deno denně, na jízdárně, venku, bereme si je do kruhovky a proto chceme, aby hodně vydržely.

Osobně jsem zkoušela několik desítek druhů a značek jezdeckých rukavic. Mezi nejlepší, které jsem kdy měla patřily rukavice Crochet (pletené a velmi vzdušné s klasickou jelenicí na dlaních). Tyhle crochety byly pro mne to pravé. Na zimu se ale moc dobře neosvědčily. Byla v nich celkem zima a proto jsem se začala poohlížet po nových rukavicích. Do oka mi padly rukavice Roeckl, které často jezdci chválí. Dlouho jsem neváhala a pořídila si první pár. A protože jsou opravdu perfektní, rozhodli jsme se v Equiworld.cz zařadit rukavice do kampaní a možná i do stálé nabídky.

Jak změřit ruku pro výběr rukavic Roeckl?    Jak změřit ruku pro výběr rukavic Roeckl?

Jezdecké rukavice Roeckl mají jiné číslování velikostí, než jiné značky, a proto může být jejich výběr na internetu provázen obavami. Rozhodla jsem se pro vás napsat užitečný návod, který vám poslouží jako vodítko pro správný výběr velikosti. Protože jen dobře napasované rukavice mohou dovolit vašim prstům a dlaním ten nejlepší kontakt s koněm a  nezpůsobují „tupý šum“ jak říkám necitlivému zacházení s otěží, které je způsobeno necitlivostí v prstech uzavřených v nepříjemné látce s obtěžujícími švy. Představte si třeba houslistu, jak hraje s nepadnoucími rukavicemi. Uf, hrozná představa. A myslím že mnohem horší je tato představa pro samotného houslistu! Proto se prosím podívejte na tuto tabulku a vezměte si k ruce páskový metr (krejčovský). 

 

Tabulka mír pro rukavice Roeckl

Kde měřit?

Měříte nejširší část ruky, kolem dokola před základnou kloubu palce. Měříme v centimetrech za účelem zjištění velikostí obvodu dlaně. Náhodou jsem si naměřila velikost 19,5 cm, což znamenalo, že nejlepší volbou je velikost 7 nebo 7.5. Po vyzkoušení jezdeckých rukavic Madison v letní variantě, jsem zjistila, že 7,5 velikost je skutečně nejlepší volba a jsou tak akorát těsné.

„Jezdecké rukavice musí být jako druhá kůže, protože držení otěží vyžaduje vysokou citlivost v prstech.“

Jak změřit ruku pro výběr rukavic Roeckl?

Doufám, že pomocí této malé pomůcky najdete tu správnou velikost rukavic a „Rokly“ si také oblíbíte. Jen ještě upozorním, tato pomůcka nejspíš nebude fungovat u jiných výrobců rukavic. Je lepší se vždy řídit danou tabulkou výrobce, pokud je k dispozici, nebo se zeptat prodejce na rozměry jednotlivých velikostí.

Užijte si nové rukavice

S pozdravem Helena Lachowiczová

Equiworld.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *