Close

Recenze: pologumáčky Mouillere

Rok co rok je to stejné. Zaprší, pak zaprší trochu víc, přidá se mlha, přidá se mlžné pršení a je to. Bahenní koňské Spa je právě nachystáno a slavnostně otevřeno k sezónnímu provozu. Naši koně se s nadšením vrhají do nejhlubší a nejmazlavější kaluže uprostřed výběhu, který mimo jiné nabízí i bahenní masku zdarma. Pěkně se v kaluži poválí, z levé a požitkáři i z pravé strany. Orgie v novém koňském spa vrcholí požitkářským chroupáním sena u přichystaného „baru“.

Hezky se o tom povídá, koně si to nejspíš i docela užívají (někteří více, někteří méně… Princ to rozhodně nesnáší), ale kdo si to rozhodně neužívá jsme my – jezdci, majitelé, chudáci, kteří se musíme bahníčkem proti své vůli každý den brodit. Hnědá koule jít dobrovolně nechce a občas dojde i k přetahované. Po cestě k východu se nám občas bota zasekne v obzvláště vydařeném čvachtajícím bahníčku a hle…je dole! Hroznou cestu pro koně ve výběhu završí bezradnost se kterou se snažíme přebytečné bahno z pérek očistit, nebo se pokoušíme rychle nasoukat z holínek A do holínek B, a přitom se po cestě ke třmenu co nejméně zasvinit. Protože nasedat na koně se zatento…botami je přímo nechutné i nepraktické. Pokud nejste vyznavačem HS Bow Balanců nebo třmenů Lorenzini, které mají nášlap pekelně dobře uzpůsobený pro jízdu v poněkud kluzčí obuvi, tak máte nejspíš klasické třmeny s gumovou vložkou a ta panečku pekelně jede!

mouillere_equestre_9_5

mouillere_equestre_7_5

K tomuto problému se každý rok znovu a znovu vracím. Nedám si říct a nevyřeším svůj bahenní problém jednou pro vždy náhradními gumáky. Gumáky totiž nesnáším. Ke koním jezdím MHD a pak chodím kousek pěšky a jsem trochu líná nosit s sebou igelitku s gumáky při každé návštěvě koně. Nabízí se, nechat je ve stáji, ale tohle řešení je možná ještě dvakrát horší než gumáky nemít vůbec! Ve stáji bydlí několik desítek druhů pavouků a vím naprosto přesně, že by se jim moje gumáky určitě zalíbily a houfně se do nich nastěhovali. Někdo na to má, někdo prostě ne. Já nohu do gumáků, které nejsou zkontrolovány proti – pavoukovou hlídkou (můj muž), nevstoupím. A tak jsem se při své poslední návštěvě koně, a jeho bahenního Spa, naštvala a začala intenzivně hledat možnost, jak to konečně vyřešit. A po zkoušení a hledání jsem konečně našla to pravé ořechové. Tím myslím návleky Mouillere, které pocházejí z Francie a nevypadají zase tak strašně jako klasické protibahení návleky z minulého století, které jsem našla v jednom obchodě s obuví.

mouillere_equestre_11_5

Mouillerky – pologumáčky – jsou geniální. Jsou malé, skladné a vejdou se do mého batohu. Mohu je nosit sebou domů a nemusím trpět nočními můrami o pavoucích v botách. Natahují se na jakékoliv botky, a proto si je můžu vzít i jinam než do stáje. A hlavně, vyřeší můj zásadní problém. Před tím, než si půjdu pro koně, natáhnu je na pérka a dojdu si pro bahňáka. Když dojdeme na pevnou zem, která se nevlní, neklouže a nematlá se – Mouillerky si prostě sundám a dál pokračuji bez nich až do sedla. A nemusím se nikde přezouvat, vymetat pavouky a řešit, jestli kůň postojí uvázaný ještě pár sekund a nebo ne. Mouillerky před cestou domů jen osprchnu a dám do batůžku.

Geniální. Navíc je zde ještě jedno pozitivum. Možná to nebude letos reálné, ale kdo ví. Třeba zasněží a zamrzne a Mouillerky poslouží i jako prima nesmykavé návleky.

Kdo z vás řeší podobnou prudu, vsaďte na ně, jsou prima a tak skladné!

Objednat si je můžete u nás na e-shopu, máme je v několika sexy barvách.

 

S pozdravem a přáním spoustu super zážitků

Helena a Princ, Equiworld.cz

foto: archiv výrobců

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *