Close

Seznamte se: německá společnost pro ochranu vašich snů – KED

Ještě před několika týdny jsem si myslela, že žádná přilba mi prostě nemůže slušet. A potom jsem objevila jezdecké přilby KED! Život se mi v tu ránu změnil a pochopila jsem, že výrobci umí dělat přilby i na podivné hlavy, jako mám já. Chvála bohu, nejde jen o nějaký kus polykarbonátu, ale o poctivou německou práci. KED svoje výrobky tvoří pro daleko větší trh než jen pro ten koňský svět. A právě proto ve mne vzbuzuje důvěru stejně jako tomu je u helem firmy GPA které mají také mnohem širší záběr. Pojďte se chvilku zastavit a seznámit se se společností, která chrání naše sny a budoucnost. KED.

Technologie vpřed

Jezdecké přilby KED vás na první pohled zaujmou svým moderním a celistvým vzhledem. Jejich tvar je mnohem štíhlejší a kompaktnější než tvar jiných jezdeckých helem. V ruce vás pak jednoznačně ohromí lehnkost přileb. Ačkoliv se zdají být robustní, materiály jsou jako peříčko. Technologické postupy umožnili německé firmě aplikovat speciální lehké materiály, které využívají u cyklo helem, na jezdecké přilby, které by měli splňovat mnohem vyšší pevnost.

Všechny přilby mají stejnou technologii Maxshell, která je patentována firmou KED. Technologie umožnuje pevné svázání vnější skořepiny s vnitřní antistresovou vložkou, která pohlcuje nárazy při pádu. Díky dvojitému svázání nedochází k rozvibrování vnitřní struktury přilby a ta následně náraz mnohem lépe pohltí a rozloží v materiálu k tomu určenému. Navíc také mnohem více vydrží. Kompaktní profil přilby navíc chrání hlavu při nárazu ze všech stran a ne pouze z vrchní strany, jak to bývá u lacinějších helem. KED myslí i na jezdcův týl, který v 60% dostane ránu jako první.

Jezdecká přilba KED pina pro teen i děti.

Helma se světýlky?

Že by světluška? Napadlo mě, když jsem si poprvé prohlížela perfektní vynález zvaný Quick Safe s vestavěnými bateriemi a světýlky. Jednoduchým pohybem palce je jednoduše zapnete buď v pravo nebo v levo a nebo obě současně a jste tak osvětleni, i když se nečekaně setmí. Což se vlastně stává celkem často. Vzpomínám si, že jsem se jednou vydala s koněm do lesa a trochu zapoměla, kolik že je to hodin. Zpět jsme hledali cestu pěkně dlouho, setmělo se a netušila jsem v té tmě, kde je pravá a levá. V tom vám samozřejmě pomůže jedině příruční baterka, navigace nebo helmové světlo, ale být osvícen zezadu má své výhody. Speciálně pokud se pohybujete na silnici.

Quick Safe ale není jen o zábavných světýlkách. Je to systém kompletního nastavení přilby na míru jezdci a jeho proporcím. Pomocí otočného čudlíku vzadu na přilbě stáhnete obvod přilby okolo vaší hlavy podle potřeby a pokud je výška přilby stále vysoká, upravíte si i výšku tak, aby přilba perfektně seděla.

Protože jen perfektně pasující přilba vás dokáže ochránit od nebezpečné situace při pádu.

Technologie Quick Safe u přilby KED

Úprava velikosti u přilby KED – všechny modely

Malé detaily rozhodují

Všechny modely jsou navíc vybaveny reflexním prvekm, který odráží světlo aniž by je sám nějak aktivně vytvářel. Opět se to hodí kdykoliv při jízdě s koněm mimo jízdárnu a bezpečí statku. Velmi důležitý je také prvek odvětrávání, který je komplexně řešen napříč celou helmou. Pokud potřebujete při náročném tréninku udělat v přilbě „průvan“ a trochu tepla odpustit, stačí zmáčknout připravený čudlík na týlu helmy a helma doslova „protáhne“ horkost uvnitř přilby svěžím studeným vánkem.

Malé detaily jsou celkem dost důležité při výběru bezpečnostní přilby, která má chránit vaši budoucnost a rozhodují o tom, zda má cenu kupovat podobnou přilbu. Podle mého názoru jsou helmy KED jednoduše elegantní a geniální tím nejpříjemnějším způsobem. Nejsou příliš extravagantní, vzhled je velmi sportovní a dynamický a za peníze, které jednotlivé modely stojí, pořídíte skutečně dobrou německou přilbu se zárukou kvality.

Jezdecká přilba Allegra KED

Jezdecká přilba KED tara

Ked Allegra – jezdecká přilba pro sportovně založené

Seznámeni? To je dobře, jednou možná přijde i váš čas a budete přemýšlet o novém parťákovi pro bezpečnou jízdu na vašem koni. Možná právě vy sáhnete příště po tradiční německé značce KED, která chrání naše sny a budoucnost.

Autor: Helena Lachowiczová

fotografie: archiv výrobce KED

www.ked-helmsysteme.de

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *